Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Światła drogowe/mijania oraz zamykanie drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Światła drogowe/mijania oraz zamykanie drzwi

    Zamieszczone przez endryu
    Pixon, Jedź do Roberta :!: Przy okazji w warsztacie posłuchasz muzy z dobrego sprzętu
    POLECAM :kciukgora

  • #2
    Światła drogowe/mijania oraz zamykanie drzwi

    Witam, mam problem z dwiema rzeczami w moim samochodzie, chciałbym to naprawić, więc szukam pomocy, gdzie zacząć.
    1. Pierwszy problem to przełączanie świateł z drogowych na mijania. Jadę sobie na światłach mijania, wszystko jest ok. Przełączę na drogowe, chcę zmienić na światła mijania i czasami jest wszystko ok, drogowe gasną a zapalają sie mijania, a czasami gasną światła drogowe a nie zapalają sie mijania i jadę po ciemku, świecą się tylko pozycyjne. Żeby zapalić mijania muszę kilka razy przełączać z drogowych na mijania i dopiero się załączą, albo pociągam wajchę do siebie i wtedy świecą jakby jednocześnie drogowe i mijania, puszczę i czasami załapią od razu mijania a czasami muszę tak kilka razy do siebie i puszczać żeby załapały.
    2. Druga sprawa to zamykanie drzwi. Otóż po naciśnięciu na pilot w kluczyku nie reagują drzwi od kierowcy, ani nie zamykają ani nie otwierają. Podobnie nie reagują jak nacisnę na zamykanie/otwieranie na panelu na drzwiach kierowcy, reszta działa na pilocie i na panelu. Jak wsadzę kluczyk do drzwi to zamyka i otwiera bez problemu.
    Od czasu do czasu nie zamyka/otwiera innych drzwi (nie od kierowcy) po naciśnięciu na "panel"

    Proszę doświadczonych o porady.

    Komentarz


    • #3
      Diasek,

      Ad 1. Temat już gdzieś był poruszany. Miałem kiedyś podobny problem. Do wymiany będzie manetka od kierunkowskazów/drogowych. Koszt +/- 100zł za nową + robocizna. Trzeba zdjąć kierownicę, taśmę, poduszkę. Do sprawdzenia są też bezpieczniki ale które to już nie wiem.

      Ad 2. Prawdopodobnie padł silniczek siłownika centralnego zamka. Najlepiej rozebrać bok i zobaczyć czy cięgna się ruszają albo nadsłuchiwać czy silniczek zamyka czy nie.
      Albo do wymiany będzie kaseta zamka.
      Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

      _______
      Piotr

      Komentarz


      • #4
        Jeszcze się nie spotkałem żeby padł silniczek
        Prawdopodobnie zimne luty na płytce zamka , albo połamane przewody w przelocie miedzy drzwiami a słupkiem
        Tematy opisywane szeroko na forum bo to przypadłość grupy VW


        Jeśli chodzi o przełącznik to tylko wymiana bo strach jeździć , masz tempomat ? Bo jeśli nie to ja mam taka manetke oryginalna z mojej skody zdemontowana bo zakladalem tempomat , przebieg 78000 , wygląda jak nowa 100% sprawna, w razi czego zapraszamy na priv
        jest O1 RS 1.8T XENON
        była O1 1.9 TDI AGR

        Komentarz


        • #5
          jeśl działa z kluczyka to zasilania są i silnik sprawny
          jeśli nie działa z panelu kierowcy to obstawiałbym wtyczkę sterownika w drzwiach kierowcy
          lub jak andru123 pisze połamane przewody w przepuści drzwi
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X